Логотип НВК Фотоприлад
головна
Зворотній зв'язок
зворотній зв’язок
   
  карта сайту   
   
Eng Рус Укр
18000, м. Черкаси,
вул. Б. Вишневецького, 85
 
0472 36-03-08
      33-53-92
oaspu@photopribor.ck.ua
Про підприємство
Новини
Продукція
Послуги
Закупівля/Продаж
Контакти

Історія підприємства

 

СТВОРЕННЯ І РОЗВИТОК НАУКОВО-ВИРОБНИЧОГО КОМПЛЕКСУ "ФОТОПРИЛАД"

Науково-виробничий комплекс "Фотоприлад" (раніше - завод "Фотоприлад") свою виробничу діяльність розпочав з 1962 року на площах артілі "Перемога" м.Черкаси. Спочатку він випускав вироби, виготовлення яких було передано з інших підприємств галузі і, зокрема, заводу "Арсенал".

В 1965 році для організації власних розробок у складі заводу було створене спеціальне конструкторське бюро.

На початку 70-х років "Фотоприлад" став головним підприємством в СРСР по розробці і виробництву приладів хіміко-фотографічної обробки, сушки і дешифрування аерофотоматеріалів. Тут було розроблено і виготовлено цілий ряд приладів і машин для хіміко-фотографічної обробки і дешифрування аерофотоматеріалів, в тому числі і вироби для космічного призначення: "Свет", "Раккорд", "Топаз" та інші, які були використані на космічних кораблях для досліджень.

З 1972р. розпочався новий період розвитку підприємства в напрямку розробки і виготовлення виробів точної механіки, оптико-механіки і оптико-електроніки спеціального призначення. Це і гірокомпас 1Г-25 для визначення істинного азимуту, прицільні комплекси для самохідних артилерійських установок ПГ-2, ПГ-4 та ін.

З 1976р. було розвернуто серійне виробництво апаратури керування 9С475, призначеної для управління керованим снарядом вертольота МІ-24.

Завдяки випуску виробів нового напрямку організувалось оптичне виробництво з різними технологічними переділами механічної, хімічної, фізичної обробки оптичного скла, були освоєні техпроцеси точного оптико-електронного машинобудування електронно-променевого зварювання, впроваджені станки з ЧПУ, що в цілому створило базу для подальшого розвитку прицільних комплексів.

В 1974 році на базі спеціального конструкторського бюро заводу було організоване Центральне конструкторське бюро "Сокіл" з дослідним виробництвом.

На початку 80-х років були розроблені, а потім впроваджені у серійне виробництво вироби для криміналістики: мікроскоп порівняння МС-1, установка репродукційна РЕУС-1. Сьогодні вони працюють у всіх великих експертно-криміналістичних центрах України, а також в країнах СНД.

В 90-х роках "Фотоприлад" створив новий напрямок свого розвитку розробку і впровадження у серійне виробництво медичної техніки. Спільно з Одеським інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім.Філатова було розроблено і освоєно у виробництві ряд офтальмологічних приладів для проведення діагностики і лікування хвороб ока. Серед них апарати "Стимул" для лікування амбліопії, "Алькор" для лікування центральної дистрофії сітківки ока, прилад ФК-30 для фотографування очного дна та ін. Підприємство почало випускати     лабораторні    прилади        для медицини:    парафінонагрівач, негатоскоп, дистилятор.

В 1994 році на базі заводу "Фотоприлад" і ЦКБ "Сокіл" був організований науково-виробничий комплекс "Фотоприлад". В 1995 році до складу НВК було приєднано СКБ "Стріла".

В 1996 - 1998р.р. були модернізовані, освоєні у серійному виробництві і успішно випробувані танкові прицільні комплекси з використанням лазерної і мікропроцесорної техніки.

З 1999 року система керування вогнем танків Т84-УД і Т84 була обладнана прицільними комплексами, виготовленими на підприємстві, що дозволило не тільки виконати дуже важливий для України експортний контракт, а також оснастити ними новий танк Т84 для Української армії.

Сьогодні НВК "Фотоприлад" визначено головним з питань науково-технічного забезпечення за напрямком: "Розробка прицільних комплексів для бронетанкової техніки". Спільно з французькими та ізраїльськими фірмами на підприємстві розроблені і освоєні у виробництві сучасні танкові тепловізійні прицільні комплекси "Буран-Матіс", "Буран-Катрін", "Буран-Т". Створені також й інші конкурентоспроможні вироби, які раніше в Україні не випускались.

На НВК "Фотоприлад" вперше в Україні була налагоджена розробка і виробництво механічних настінних, настільних і напільних годинників представницького класу з корпусами із цінних порід дерева.

За час існування НВК "Фотоприлад" виконано більше 700 НДДКР , отримано більш як 400 охоронних документів на об'єкти промислової власності.

Спеціалістам НВК "Фотоприлад" двічі присвоювалась Державна премія СРСР і один раз Державна премія України в галузі науки і техніки. Багатьох працівників підприємства нагороджено урядовими нагородами, а вироби неодноразово відзначалися медалями і дипломами міжнародних виставок.

Сьогодні НВК "Фотоприлад" - це комплексне сучасне науково-виробниче підприємство з конструкторським бюро "Сокіл" і Спеціальним конструкторським бюро "Стріла", що дає можливість вести розробку виробів, виготовлення дослідних зразків, їх випробувань і серійне виготовлення в єдиному оптимальному циклі, створюючи сучасну і конкурентноспроможну техніку з мінімальними затратами.

Незважаючи на всі труднощі, НВК"Фотоприлад" зберіг свій науковий потенціал. НДДКР, що виконуються, відповідають сучасному технічному рівню. 85 відсотків нових розробок захищаються власними патентами на винаходи. Щороку за результатами виконаних і впроваджених НДДКР публікується близько 20 наукових робіт.

У теперішній час НВК"Фотоприлад" розташований на двох проммайданчиках загальною площею 210 тисяч квадратних метрів. Тут працюють близько 800 чоловік. 
 
© ДП НВК «Фотоприлад» Створено в Студії  design by Night river